ישעיה

נמשכתי לגברים בלבד, אבל מה שעשיתי בפועל היה מוגבל לצפייה בפורנוגרפיה ועוננות. גם היו לי לעיתים פנטזיות על גברים. לא הזדהיתי כהומו, למרות שהייתי מודע שהמשיכות המיניות שלי היו רק לגברים. לא  עשיתי שום דבר בפומבי. חייתי חיים מאד סגורים. לא סיפרתי לאף אחד, ואף אחד, כנראה, לא ידע. היו זמנים שהרגשתי מאד עצוב ובכיתי על גורלי וגם כעסתי עליו. אבל רוב הזמן לא הרגשתי שום דבר. השלמתי עם ה"עובדה" שאני אשאר לבד לכל החיים.

 

משיכה חד-מינית "אז"

 

בן 23, חי בניו יורק, ארה"ב, רווק, יהודי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

 

 

 

מה שהניע אותי לשנות את המשיכה שלי היה האמונה הדתית שלי. אני יהודי אורתודוקסי, והשלמתי עם ה"עובדה" שאף פעם לא אתחתן ושום אישה לא תאהב אותי. למרות שאני איש מודרני ורציונלי, לא עזבתי את האמונה הדתית שלי. כששמעתי של PCC  ו"הגבר שבי" הייתי מופתע, אבל החלטתי לתת לו צ'אנס. "מה יש לי להפסיד?"

 

מוטיבציה

היום המשיכות המיניות שלי הן כמעט הטרוסקסואליות לחלוטין. אני עדיין בתול, אבל אני מאד מגורה על ידי בחורות יפות, במיוחד כשזה בא בהפתעה. היום אני צופה בפורנוגרפיה הטרוסקסואלית או לסבית או רק בתמונות של בחורות יפות. (והתכנית שלי היא להפסיק את ההרגל של פורנוגרפיה לגמרי ולחיות בעולם האמיתי). משיכה חד מינית מופיעה לעיתים בצורה של קנאה, אבל ככל שאני חי יותר במציאות ומאפשר לעצמי סתם להיות עם החברים שלי, ועם גברים בכלל, באותה מידה אני פחות חווה את המשיכה החד מינית.

 

משיכה חד-מינית היום

נקודת המפנה שלי הייתה הפנמת העובדה שבשבילי, משיכה חד מינית היא סימפטום של דימוי עצמי נמוך ומעוות. התחלתי לעבוד על העלאת הדימוי העצמי שלי, בלי להתמקד כל כך בענין המשיכה החד מינית עצמה. מצאתי הרבה דברים 'לא יפים', כמו חוסר גדול בביטחון העצמי שלי, זה שחייתי בבועה של הגנה עצמית, והעובדה שלא יכולתי לראות שיש אנשים טובים בעולם שאכפת להם ממני. ואחרון, למדתי איך לאהוב את עצמי יהי מה, להיות נוכח באמת, להירגע, ולקחת בעלות על עצמי ועל הפעולות שלי. לנשום, להיות אותנטי, ולהתייחס למערכות יחסים ישנות וחדשות עם עמדה פתוחה. להיות רך עם עצמי ובו זמנית לדחוף את עצמי לעבוד קשה.  

 

עבודה עם מאמן חיים (life coach) או מטפל, עבודה רגשית עמוקה בקבוצות, לבלות יותר עם חברים. סדנאות חוויתיות של צמיחה אישית, חלקם מכוונות למשיכה חד מינית דווקא וחלקם לא. לדבר עם אנשים על משיכה חד מינית ועל ערך עצמי. להיות פתוח לעזרה, לקבל את עצמי עם המגרעות שלי, והרבה מאד התבוננות עצמית.

 

מה הוביל
לשינוי?
הכי מועיל?

שום דבר לא הזיק.

 

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

לפני שהתחלתי את כל זה, חייתי בבועה שבה הערך העצמי שלי היה נמוך מאד. לא היו לי רגשות, היום אני חי במציאות, אני אוהב את עצמי ואני מרגיש נורמלי.

 

יתרונות נוספים?