עדויות

 

השתתפותי בסדנה הייתה הצעד החשוב והמכריע ביותר בעבורי ביציאתי מההומוסקואליות.

 

חוויתי התחברות לעצמי ולאחרים שלא הייתי מסוגל לחוות במשך שנים של טיפול. נבקעו כל מעיינות הרגש שעד עכשיו היו טמונים מתחת לפני השטח (בטיפול האישי הם רק טפטפו בהדרגה), והבנתי שעכשיו השינוי המיוחל באמת מתחיל להתגלגל בעוצמה.

 

הרעיון הכללי של הסדנה הוא כזה: "אם אתה משנה את תפיסותיך כלפי עצמך וכלפי גברים אחרים, תשנה גם את עולם הגברים כפי שאתה מכיר אותו". במילים אחרות, כאשר הגבר מפסיק לתפוס את עצמו כזר בעולם הגברים ומתחיל לתפוס את עצמו כחלק ממנו ושווה-ערך לגברים אחרים, הוא מפסיק להשתוקק אליהם מינית. ובמקום ההשתוקקות המינית, הוא חווה אהבה עמוקה כלפי גברים אחרים מתוך הזדהות ואחווה.

 

- יעקב (מתוך הטור המופיע באתר "כמוך")

______________________________

 

באתי מעט מבוהל בתוך כל התהליך, לא ידעתי למה לצפות. אמרתי לעצמי שאין לי יותר מידי מה להפסיד.

באתי פתוח, והופתעתי..

 

לא ידעתי כמה עמוק אני יכול לחדור פנימה לתוכי.לא ידעתי כמה ה'אני האמיתי' שלי כה מדהים.לא ידעתי כמה כוחות באמת יכולים להיות בתוך בן אדם.

 

- י'

_____________________________

 

למדתי דברים בסדנא שמעולם לא הייתי מגיע אליהם דרך הטיפול עם המטפל. חוויתי דברים שלא הייתי מקבל אותם באף מקום. למדתי לקחת בעלות על הרגשות שלי. למדתי מאיפה הן באות. נגעתי בנקודות בעצמי שמעולם לא ידעתי שהן קיימות - וזה ממש האיר לי את הדרך קדימה. האווירה הייתה מאוד טובה והיה יחס מאוד אוהב ותומך מכל אנשי הצוות. גם מבחינה דתית. למי שמתלבט - שיפסיק!

 

- יובל

____________________________

 

המשיכה החד-מינית היא ברכה בשבילי, לא קללה כמו שחבשתי בעבר. היא נותנת לי את ההזדמנות לעבוד על עצמי ולהיות "אני" טוב יותר. הסדנה "מסע של גבר" באופן ספציפי נתנה לי דרך שהובילה אותי לחיים היהודיים שתמיד חלמתי עליהם אבל לא האמנתי שיהיו אפשריים. הסדנה איפשרה לי להאמין בעצמי ולימדה אותי את הסוד של בריאות רגשית ונפשית: היה אתה, תיהנה מהחיים. הסדנה למדה אותי שהשקרים הורסים. אל תשקר לעצמך, הקשב לעצמך.

 

התחתנתי לפני כמה שבועות עם לב שלם. והסדנה "מסע של גבר" עזרה לי למצוא את הכוח בתוכי כדי לקחת את הצעד הזה בחיי.

 

- ש'