הפרדוקס

כדי לצאת ממשיכה הומוסקסואלית, יש לקבל אותה.


מה? זה נשמע כמו סתירה!


אז אני אומר שלא. זה מדויק. ואומַר את זה שוב: כדי לצאת ממשיכה הומוסקסואלית, יש לקבל אותה. היא אולי אפילו המפתח.


אולי אתה חושב לעצמך: הרי אם אני אקבל את המשיכה, זה רק יעצים לי אותה! המשיכה היא דבר רע!


אז אני טוען שהמשיכה ההומוסקסואלית עצמה היא בכלל לא דבר רע (למה? קרא כאן פוסט של ד"ר יוב ברנדסן). אם תהפוך אותה לאויב, אתה לא תתקדם לאף מקום, אתה רק תסבול (מניסיון אישי). אבל אם תקבל את המשיכה כמו שהיא, אם תתן לה פשוט להיות ותנשום נשימה עמוקה, אתה לא תמות ואפילו פחות תרצה לממש את המשיכה עם גבר אחר (מה שיש המכנים "נפילה") - גם מניסיון אישי.


איך זה עובד?כשהאדם מקבל את עצמו באופן גורף, הוא פתאום מחובר יותר לעצמו, תומך בעצמו, מחזיק מעצמו ואפילו מחזיק את עצמו, כביכול. הוא נהיה החבר הכי טוב של עצמו. וככל שהאדם יותר קרוב ואינטימי עם עצמו, הוא פחות זקוק לאישורם של אחרים, אישורים שיכולים לבוא בצורת מילים יפות או בצורת מעשים כגון מגע ארוטי. אבל מי שמתכחש למשיכות שלו עלול ליפול בהלקאה עצמית והעמקת הבושה, דברים שהם סרטניים לנפש.


אבל רגע. עד כאן זה נשמע כמו תוצאות של טיפול אפרמטיבי - הטיפול הסטנדרטי שעובר מי שיוצא מהארון ובוחר לממש את המשיכה לבני מינו. למה אצלם המשיכה ההומוסקסואלית לא משתנה?


כי אומנם הקבלה העצמית הגורפת - הרדיקלית - היא חשובה ביותר, אבל היא רק תחילת הסיפור. קבלת המשיכה היא תנאי מקדים להפחתת משיכה תוך-מגדרית. אבל צריך גם קבלה עצמית יותר רחבה, קבלת כל כולך, ללא תנאי.


על זה אפרט בהמשך.

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Black Square
  • Twitter Black Square
  • Google+ Black Square