סאם

לפני שהתחלתי לעבוד על המשיכה החד מינית שלי, הרגשתי שאני לבד ומבודד. הייתי מכור לפורנוגרפיה של גברים, וידעתי שזה רק ההתחלה. הזדהתי כמישהו עם משיכה חד מינית ולא חשבתי ששינוי הוא אפשרי. הייתי מאד אומלל עם עצמי, ולעיתים אובדני.

 

משיכה חד-מינית "אז"

אני רוצה להתחתן עם אישה ולהקים משפחה. כשהמשיכות שלי לגברים הפכו למעשים, תמיד הרגשתי רע אחר כך. הדת שלי היא גם אלמנט חשוב במוטיבציה שלי.


 

מוטיבציה

אני כבר לא מגשים בפועל את ההתמכרות שלי לפורנוגרפיה, וזה מאד עזר ועוזר לי. היום, המשיכות החד מיניות שלי פחתו בצורה משמעותית ממה שהן היו פעם. עכשיו, כשאני מרגיש רגשות כאלה, אני יכול לטפל בהם בצורות בריאות שגורמות לי אחר כך להרגיש טוב עם עצמי . היום אני מתחיל להרגיש תשוקה לנשים, דבר שלא היה קורה לפני כן כלל.

 

אני גבר בן 26, היות שכך העבודה על הורדת החשק המיני לא פשוטה לי. ברם, הרגשות האלה הם נתונים לשליטה, בדיוק כמו שקיוויתי. בנוסף קיימת אצלי משיכה לנשים שפשוט לא היתה שם לפני כן.

 

שיניתי את הגישה שלי כלפי עצמי, שאני בנאדם שאכן ראוי להערכה, והרגשות שלי כבר לא שולטים עלי. אני שולט בעצמי. עשיתי הרבה טיפול פסיכולוגי, סדנאות חוויתיות, ועבודה בשיטת 12 הצעדים. בלי כל אחד מאלה, אני יודע שלא הייתי במקום איפה שאני נמצא היום. יש לי עוד דרך לעבור, אבל אני אוהב את המקום שאני נמצא בו היום יותר מלפני שהתחלתי לעבוד על הרגשות האלה.

 

משיכה חד-מינית היום
מה הוביל
לשינוי?

הדברים המועילים ביותר היו התוכניות של 'People Can Change'. הן נתנו לי את הדחיפה המכריעה בכיוון שחיפשתי כל חיי.

 

הכי מועיל?

שום דבר.

 

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

אני מרגיש יותר ביטחון בעצמי ויותר בנוח עם עצמי. אני חווה את עצמי כבעל ערך, דבר שלא תמיד היה לפני כן. אני מרגיש שמערכות היחסים שלי עם גברים הן יותר קרובות למה שאני רוצה, אבל הן לא מיניות, דבר שהרגשות שלי תמיד אמרו לי שהן צריכות להיות כך. אני גם מרגיש את הגבריות שלי, ולראשונה בחיי, אני מרגיש שאני גבר אמיתי.


 

יתרונות נוספים