רונלד

הייתי הומוסקסואל מוצהר, מחוץ לארון, והזדהתי לחלוטין כגבר "גאה". הייתי במערכת יחסים עם גבר במשך 18 שנה. לא היה לי בכלל חשק הטרוסקסואלי. לפי הסטנדרטים של העולם, הייתי די מוצלח. קנינו בית, היו לנו 2 מכוניות והרבה חברים. אבל בתוך תוכי הייתי אומלל. הייתי מאד פעיל מינית עם הרבה פרטנרים. והרגשתי ריקנות טוטלית.

 

משיכה חד-מינית "אז"

אחרי 18 שנה שבהן חייתי את אורח החיים ה"גאה", הגעתי לסוף הדרך. לא אהבתי את מי שאני ואת הכיוון שבו צעדתי. גדלתי בבית נוצרי, והחלטתי לתת עוד צ'אנס אחד לאל-והים. ניסיתי את הכל כדי להרגיש יותר טוב ויותר מחובר. שום דבר לא עבד. רק כשהתחלתי לחיות חיים של כניעה לאל-והים, מצאתי את התשובה שלי. אל-והים הוא זה שמניע אותי לחיות את החיים שאני חי היום. לעיתים קרובות אני אומר שההפך מהומוסקסואליות הוא לא הטרוסקסואליות, הוא קדושה. זה לחיות את החיים המבוססים על ערכי התנ"ך, לתת כבוד לאל-והים, לעבדו ולעשות חסד עם הבריאות.

 

היום אני מתנזר שמח. לאחרונה, התחלתי לצאת עם בחורה צעירה מאד נחמדה. המשיכה החד מינית שלי הצטמצמה עד לנקודה שהיא כמעט ולא קיימת. כשאני כן מרגיש משיכות לגברים אחרים, הן יותר רצון להשוות את עצמי או להכיר את הגבר האחר בתור חבר, ולא בצורה מינית.

 

מוטיבציה
משיכה חד-מינית היום

מצאתי קהילה בסן רפאל, קליפורניה שהציעה עזרה לאלו שמתמודדים עם משיכות חד מיניות. עזבתי את החבר שלי, את הבית שלי, את העבודה שלי, ועברתי לסן רפאל כדי להצטרף לקהילה מאוחדת זו. שם, אני למדתי מה הם השורשים של המשיכה החד מינית שלי. למדתי לרסן את הרצון שלי לקיים יחסי מין, וחיפשתי דרכים אחרות להנות מחברת הגברים. כשפיתחתי חברויות חדשות והתחלתי לשרת בכניסיה ובקהילה שלי, המשיכה החד מינית שלי התחילה להצטמצם. לאט לאט, עם העזרה של מטפל מקצועי, של איש דת מעולה, ושל אנשים שבאמת היה להם אכפת ממני, הגישה שלי לחיים, ההתנהגות שלי והדרך בה חשבתי על עצמי התחילו להשתנות.

מה הוביל
לשינוי?

הקשר שלי עם אל-והים. עוד אנשים מאמינים שהלכו איתי ועזרו לי לקיים את ההתחייבויות שלי. הרצון לטרנספורמציה, שכלל את הגישה לחיים שלי, והמוכנות להישאר דבוק למטרה גם כשזה היה לא נוח, מפחיד או מכעיס.

 

שום דבר

הכי מועיל?
פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

בהחלט היו! אני כבר לא בנאדם המחפש משהו כדי למלא או לספק את עצמי. מצאתי את זה בקשר שלי עם אל-והים. יש לי תחושה עמוקה של מי אני, מאיפה באתי ולאן אני הולך. כל יום הוא חלק ממסע חדש, שבו כל יום מביא איתו את הקשיים, הנסיונות והשמחה שלו. אני כבר לא "יוצא לצייד" מיני, להרפתקאות או לכיבוש. במקום זה, אני מחפש מערכות יחסים חיוביות ומעצימות עם גברים ונשים, שהן נכונות לי וגם מאתגרות.


 

היו לי כל כך הרבה קונפליקטים פנימיים לפני הניסיונות שלי לשינוי שהייתי קרוב להתאבד לא פעם. הניסיון לחיות ולחבק אורח חיים הומוסקסואלי היה מאד מזיק עבורי. מאז שלמדתי ששינוי הוא באמת אפשרי, ומאז שהתחלתי את המסע האישי שלי, יש לי יותר שלוה נפשית, יותר בטחון בעצמי, ואין לי כבר מחשבות על התאבדות כלל.

יתרונות נוספים
הערה אחרונה