רוברט

 

בן 47, גר בטקסס, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

בשנות העשרים המוקדמות שלי, קיימתי יחסי מין עם גברים באופן סדיר. לא הרגשתי שזאת הבחירה הנכונה עבורי, אבל לא ידעתי איך לנטב את הדחף המיני שלי לנשים. באותו זמן, ביליתי את רוב זמני עם חברים שחיו אורח חיים הומוסקסואלי. אף פעם לא יצאתי מהארון בפומבי, אבל עשיתי את מיטבי לחבק אורך חיים שמתאים למי ששוכב עם גברים. חשתי קונפליקט פנימי עמוק, ואפילו שקלתי התאבדות. הייתי מאד אומלל והתחלתי להשתמש בסמים ואלכוהול כדי להרגיש יותר טוב. זה רק החמיר את המצב.

 

משיכה חד-מינית "אז"

האמונה שלי שהא-להים לא רוצה שאחיה אורח חיים הומוסקסואלי. בגלל זה, אף פעם לא הרגשתי 100% ב'בית' בתקופה שחייתי ככה. זה אף פעם לא התאים למי שאני מיועד להיות, אבל היו לי דחפים ממכרים להמשיך את ההתנהגויות, למרות שהרגשתי אשמה ובושה בגללם. מאז שהתחלתי את המסע לצאת מהמשיכה החד מינית, מצאתי שלווה וסיפוק הרבה מעבר למה שאי-פעם חשבתי שאפשרי.

 

מוטיבציה

רוב הזמן, אין לי דחף מיני לגברים. לפעמים, כשאני מרגיש לא בטוח בעצמי או פצוע רגשית, אני יכול למצוא את עצמי עם רגשות מיניים כלפי גברים. למדתי ללכת לשורש היותר עמוק ולטפל בו. זה עובד בשבילי. היום אני נשוי באושר ומאד נמשך לאישתי.  המשיכה החד מינית שלי מופיעה לעיתים רחוקות, כשקורה לי משהו בעבודה שגורם לי להרגיש לא בטוח בעצמי כגבר. זה כבר 8 שנים שאני לא מקיים יחסי מין עם גבר באופן סדיר, ושנתיים שחלפו מאז המפגש המיני האחרון שלי עם גבר.

 

משיכה חד-מינית היום

טיפול (בערך 5 שנים), עזרה מאנשי דת, קבוצת תמיכה לגברים המתמודדים עם משיכות חד מיניות, סדנאות חווייתיות המתוכננות לעזור להבין ולשנות את הדחפים למשיכה החד מינית.

 

מה הוביל
לשינוי?

סדנאות חווייתיות של People Can Change.

 

הכי מועיל?

חברים ומשפחה עם כוונות טובות שאמרו לי "להפסיק כבר".

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

הרווח המשני שגדול ביותר הוא החינוך שלי. לפני שהתחלתי את המסע, ניסיתי ללכת לאוניברסיטה, אבל בגלל המהומה הרגשית שלי, לא הצלחתי לגמור את התואר. אחרי שהתחלתי את המסע, הגעתי למקום של ריפוי רגשי שאיפשר לי לגמור את התואר הראשון שלי, והיום אני בשנה השלישית שלי בתואר השני. בנוסף, לכל שאני חש יותר מחובר לגבריות שלי, היחסים שלי עם אשתי יותר טובים, וכך הנישואין שלנו השתפרו לאין הכר.


 

היו לי כל כך הרבה קונפליקטים פנימיים לפני הניסיונות שלי לשינוי שהייתי קרוב להתאבד לא פעם. הניסיון לחיות ולחבק אורח חיים הומוסקסואלי היה מאד מזיק עבורי. מאז שלמדתי ששינוי הוא באמת אפשרי, ומאז שהתחלתי את המסע האישי שלי, יש לי יותר שלוה נפשית, יותר בטחון בעצמי, ואין לי כבר מחשבות על התאבדות כלל.

יתרונות נוספים
הערה אחרונה