ריצ'ארד

 

בן 45, גר באורגון, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

הייתי מאד מסוגר, כי הייתי נשוי וגם פעיל מאד בכנסיה שלנו. אבל לא היה יום שמחשבותיי היו נקיות מפנטזיות על גברים ועל מין עם גברים. פורנוגרפיה מאד משכה אותי וביזבזתי המון זמן באוננות. זה השפיע על הנישואין שלי וגם על התפוקה שלי בעבודה. חיפשתי גברים למין מזדמן לפחות פעם בשבוע במשך כ10 שנים. הייתי מאד אומלל ועם הרבה קונפליקטים, אבל הרגשתי שאין לי ברירה ושלא היתה דרך בריאה בשבילי לטפל במשיכות אלה. לא יכולתי לכבות אותן, ולא יכולתי לחיות בלעדיהן. זה היה ממש גהינום. ידעתי שאני חייב למצוא דרך לקבל עזרה ולהיות אמיתי. לא ידעתי אז אם פרוש הדבר הוא לעזוב את אישתי ולאמץ אורח חיים הומוסקסואלי, או למצוא דרך לטפל במשיכות ובהתנהגות הקומפולסיבית שלי.

משיכה חד-מינית "אז"

הייתי מודע למשיכה החד-מינית שלי מלפני גיל התבגרות, ולכן זו היתה הזהות המינית הראשונה שלי, אבל זה אף פעם לא הרגיש לי נכון בשבילי. בו בזמן שנמשכתי מינית לגברים, הייתי מאד נמשך וקשור רגשית לנשים, מה שגרם לי לחזר ולהתחתן עם החברה הטובה ביותר שלי. אבל זה לא הפסיק את המשיכה החד-מינית שלי, וידעתי שעלי להבין את המשיכות שלי כדי להבין את עצמי. נכנסתי לתהליך הזה מרצוני החופשי, ומתוך רצון להכיר את עצמי יותר לעומק וכדי להיות מסוגל יותר לחיות כגבר אותנטי ושלם, בלי צורך או רצון להסתיר שום פרט מהחיים, המחשבות, או הרגשות שלי.

מוטיבציה

יש לי רק הבזקים זעירים של משיכה חד-מינית היום. אני לא חווה אף פעם משיכה לגברים כפי שחויתי בעבר, כי מצאתי שקשר אמיתי הוא לאין ערוך יותר עמוק ויותר ממלא. לא היו לי מפגשים מיניים עם גברים כבר 9 שנים, ולא השתמשתי בפורנוגרפיה בלמעלה מ5 השנים האחרונות. היחסים המיניים עם אישתי הם מהנים לשנינו, והם מרגישים לי טבעיים מאוד. אני לא נמשך לנשים אחרות, אבל אני מעריך מאד את ההבדלים הברורים בינן וביני. פעם הייתי מרגיש שיש לי הרבה יותר במשותף עם נשים מאשר עם גברים, למרות שאף פעם לא חשבתי על עצמי כאישה. היום אני מרגיש לגמרי גברי ואני מבין שגבריות היא מגוונת מאד, ולא מצומצמת להיפר-גבריות כפי שמראים במדיה.

 

לראות גבר מושך מבחינה פיזית היה מיד מדליק התעוררות ופנטזיות מיניות. היום אני רואה גבר אחר, הרבה כמוני, עם מאפיינים פיזיים שאני מזדהה איתם או מעריך אותם. אני גם רואה בנאדם שלם, עם היסטוריה, עם מערכות יחסים, עם מגרעות, ולא רק אייקון פיזי. למדתי שאני זקוק ליחסים עם גברים שהם אינטימיים, בריאיים, ועם קשר רגשי. כאשר אני עושה את הצעד להיות פתוח ופגיע עם הגברים שבחיים שלי, אני חש שאני צומח במערכות יחסים אלה. וזה ממלא את המקום החסר בליבי שהייתי ממלא אותו עם פורנו או מפגשים מיניים עם גברים. הקשר האמיתי שאני כמה לו עם גברים אחרים הוא לא מיני או רומנטי, אלא אהבה, העצמה ושייכות טהורה של אחים.

משיכה חד-מינית היום

מצאתי קבוצת חברים אמינה שחיבקו אותי ואת אישתי כאשר שיתפתי אותם בסיפור שלי, והמסע שלי התחיל לנוע לכיוון של ריפוי פנימי ללב שלי, וריפוי לנישואין שלנו. השיקום שלי התמקד בהתחלה בהתמכרויות והתנהגויות קומפולסיביות מיניות הקשורות לפורנוגרפיה ולמפגשים אנונימיים, ועבר לתחום של משיכות חד-מיניות וריפוי של הגבריות הפצועה שלי במשך 3 השנים שלאחר מכן.

 

השתתפתי ב2 סדנאות חוויתיות השייכות ל2 אירגונים שונים, אחת מיועדת למשיכה חד-מינית לא רצויה, והשניה מכוונת לגבריות שלמה מפרספקטיבה נוצרית. שתיהן עזרו לי המון בלפתוח את עיני ואת ליבי לכמה גברי אני בעצם, ולאפשר לי להתחבר לרגשות, לצרכים ולרצונות האותנטיים שלי. המשך העבודה כללה קבוצות תמיכה און-ליין, טיפול פרטני, לימוד וכתיבה אישית שלי, יחד עם כניסה מכוונת לקהילת הגברים דרך קבוצות גברים מקומיות.

מה הוביל
לשינוי?

הסדנאות החוויתיות של PCC ("הגבר שבי") וה Samson Society היו מהפכניות בשבילי. ההשפעה שלהן על החיים הפנימיים והחיצוניים שלי היתה רק חיובית. יצאתי מהן עם תחושה יותר עמוקה של מי אני ואיך למצוא את מקומי בעולם הגברים, ואיך להתייחס יותר טוב לנשים בחיים שלי. אלה היו הפעמים הראשונות שחוויתי קשר בריא ועמוק עם גברים אחרים, וגם הפעם הראשונה שנגעתי ברגשות נעולים עמוק בפנים, מבלי להגיב בהתקף זעם ומבלי להזיק לעצמי או לאחרים.

 

טיפול פרטני עזר לי להוריד בהדרגה את שכבות השקרים שסיפרתי לעצמי, ולקחת צעדים כדי לחיות את החיים שלי בצורה פרו-אקטיבית. זה פתח את האפשרות של לחיות את החיים כחלק מקהילת הגברים, דרך ההתחייבות ואפילו ההנהגה שלי בקבוצות גברים. קבוצות אלה הן גורם מכריע עבורי בלבנות ולקיים חברות וקשר בריאיים עם גברים.

הכי מועיל?

לא. היו לי מחשבות על התאבדות ודיכאון לפני שניסיתי להבין ולשנות את המשיכות שלי. מאז שהתחלתי בתהליך, לא היתה לי אפילו מחשבה אובדנית אחת. המסע הזה למודעות מוגברת ואותנטיות הוא כמו לעבור מקבר חשוך לאור יום ואוויר צח!

 

לא חוויתי שום תוצאות שליליות מכל ההתערבויות שניסיתי. הנזק היחיד בחיים שלי הקשור למשיכות חד-מיניות אלו השנים שבזבזתי בהכחשה, דיכוי ולחפש מין גברי בדרכים מסוכנות.

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

אני מרגיש כל כך יותר אותנטי. מערכות היחסים שלי יותר עמוקות מאז ניסיונות השינוי שלי. למדתי להפסיק להגדיר את עצמי דרך המשיכות שלי, אלא דרך הערך שלי כגבר. אני מרגיש לחלוטין בנוח עם גברים אחרים, אפילו בין גברים עם תחומי התעניינות ויכולות שונים משלי. אני יודע שאני גבר שלם, ללא קשר למאפיינים שלי. יש לי יותר ביטחון עצמי, דבר שפתח לפני אפשרויות מקצועיות חדשות. יכולתי להיכנס לעמדות מנהיגות כאשר הרגשתי שנכון לי, ויכולתי להביע את עצמי באופן אסרטיבי במצבים שחשתי שיש בהם צורך לשינוי. אני מרגיש שאני בנאדם שלם, וגבר מושלם בפעם הראשונה בחיים שלי.

יתרונות נוספים

כל אחד רשאי לחפש – מרצונו החופשי – דרך פעולה שלא מזיקה לאדם אחר. בניסיון שלי, ובמאמצים שלי לשנות את המשיכות המיניות שלי היו דברים חיוביים בצורה גורפת. האם זה לא דבר אנטי-מוסרי לתמוך בבחירה של בנאדם טראנסג'נדר לשנות את המגדר שלו כדי להתאימו לחוויה הפנימית שלו, ובו זמנית לשלול את האפשרויות והרצונות של הרוצה לשנות את החוויה הפנימית שלו כדי להתאימה לערכים, המוסר והאמונות שלו?!

הערה אחרונה