הסדנה "מסע של גבר"

מה זה כן

 

"מסע של גבר" הינה השראה בת 48 שעות בעבודת ריפוי רגשי אינטנסיבית, שפותחה ועוצבה במיוחד עבור גברים המוּנָעים בכוח עצמם, ורציניים ברצונם ליישב את סוגיית משיכותיהם ההומוסקסואליות הלא-רצויות.

 

בתור "נוסע" ב"מסע" הזה, תהיה לך הזדמנות להשתתף במגוון פעולות קבוצתיות ואינדבידואליות – כולל כתיבה שוטפת,

ויזואליזציה, שיתוף קבוצתי, מגע בטוח ומרפא, ועבודה רגשית-משחררת אינטנסיבית – והכל בתוך מסגרת תומכת ומאתגרת, השומרת על סודיות כל משתתפיה.

 

"מסע של גבר" היא סדנה חוייתית-לימודית. אנו משתדלים להימנע משימוש בהרצאות כיתה. במקום זאת, אנו יוצרים הזדמנויות בשבילך לחוות את הריפוי, לא רק ללמוד עליו.

 

דוגמה אחת פשוטה: לא רק תדבר על איך זה מרגיש לעמוד מול גבר אחר ולהסתכל לתוך עיניו – אלא, אתה תעמוד על רגליך מול גבר אחר ותסתכל עליו ב"ארבע עיניים", תוך שאנו עוזרים לך להבין ולעבד את הרגשות הצצים לך. כל הפעולות נועדות כדי לזהות ולעבד את הסוגיות השוררות מתחת לפני השטח, העלולות להיות הגורמים לכך שאתה חש ניכור מהגבריות האותנטית שלך ההטרוסקסואלית – ובמקרה האידאלי, הפעולות יעזרו לך לממש פריצת דרך רגשית עמוקה.

מה זה לא

 

  • "מסע של גבר" אינה סדנה דתית, על אף שגברים רבים המשתתפים בה חווים התעלות רוחנית. גברים מכל רקע דתי (או ללא דת כלשהי) מוזמנים להשתתף. אנו כן מלמדים את עיקרון ה"מסירה" לכוח על או טובה נעלה. אבל אנו לא מעריצים או ממליצים על אמונה מסויימת, וכן לא נתגרה בכוונה באמונותיך הדתיות.

  • "מסע של גבר" אינה טיפול פסיכולוגי מקצועי.

  • "מסע של גבר" אינה סדנה בו מתקיים "גיי באשינג" בשום אופן.

  • "מסע של גבר" אינה מקום לפגוש פרטנרים למטרת סקס.

  • "מסע של גבר" אינה הזדמנות לבייש אדם. דווקא להיפך: אנו מצדיעים לערך המולד שלך כגבר, בדיוק כמו שאתה.

 

"מסע של גבר" אינה רלוונטית עבור הגבר שמרגיש לחץ להשתנות נגד רצונו. היא מיועדת אך ורק לגברים שכבר עכשיו כנים ברצונם ליישב את סוגיית המשיכות לבני מינם הלא-רצויות ומוּנָעים מכוח עצמם לעשות כך, בהתאם לערכיהם, אמונותיהם ומטרות חייהם העמוקים.

האם זה עובד?


האם רוב האנשים רואים הפיכה גמורה במשיכותיהם המיניות אחרי שהשתתפו בסדנה "מסע של גבר"? לא. האם סדנה בת כמה ימים משנה הרגלים בני עשרות שנים לעולם? בדרך כלל, לא.

 

אבל עצם החוויה של הסדנה "מסע של גבר" והעקרונות הנלמדים שם, נותנים לגברים בסיס לחיות את חייהם בצורה שמשיכותיהם לבני מינם לא צריכים להשתלט על חייהם. הם לומדים לקבל את המשיכה, בו ברגע, באופן מלא - כן, כמינית, אבל כאשר הם מעמיקים יותר, היא עשוייה להתחיל להרגיש כמו כמיהה להשתייכות, הזדהות וחיבור. לכן, המשיכה המינית הרבה פעמים הופכת להיות תחושה של אחווה - בדיוק כמו שרוב הגברים בעולם חווים אותה.

גברים רבים גם מגלים שמתפתחות להם משיכות לנשים. בוגרים רבים של הסדנה "מסע של גבר" נכנסים למערכת יחסים משביעת רצון עם אישה אם הם בוחרים בכך, או שהם רואים שיפור בקשר הקיים שלהם.

אולי הדבר חשוב ביותר, הם הרבה פעמים מגיעים לתחושה חזקה יותר של שלמות ושלווה בתוך עצמם, תחושה חזקה יותר של אחווה וחיבור עם גברים אחרים, ותיאום יותר מדוייק בין ערכיהם ואמונתם, לבין מחשבותיהם ומעשיהם.

בשביל גברים רבים, הסדנה "מסע של גבר" הוכיחה את עצמה כצעד חיוני בתהליך זה.