מרקוס

היו לי למעלה מ-300 מפגשים מיניים עם גברים שלא ידעתי מי הם. פגשתי אותם בסאונות של הומואים, בברים של הומואים או בגנים ציבוריים. גרתי עם בחור אחד במשך שנה, ועם עוד אחד במשך 5 שנים. הזדהתי כגבר הומוסקסואלי כי לא שמעתי על שום סיכוי או אפשרות לשנות את הנטיה הזו. אבל אף פעם לא הרגשתי טוב באורח חיים הזה. שנאתי את עצמי, שנאתי את איך שאני נראה, וחשבתי שאני זקוק לגבר אחר כדי שיציל אותי מהרגשות האלה.

משיכה חד-מינית "אז"

בשבילי, הומוסקסואליות היתה דרך להתמודד עם השנאה העצמית שלי. משחר ילדות, אף פעם לא יכלתי להיות במערכת יחסים עם בנים אחרים או עם גברים מבלי לחשוב, "אני לא בסדר", או "אני לא כזה חתיך כמו האחרים". בגן ילדים, גיליתי שלפנטז על בנים שהם יותר פופולריים ממני היה מוריד את הלחץ הפנימי שהרגשתי. זה היה המקור של המשיכה החד מינית שלי. למרות מאות מפגשים עם גברים, אף אחד לא סיפק את הצרכים הפנימיים שלי ולא עזר לי להמעיט את השנאה העצמית. אפילו ניסיתי להתאבד.

 

מוטיבציה

בעקבות הטיפול, מצאתי דרך לעבד את הפחד שלי מגברים אחרים ואת השנאה העצמית שלי. ככל שעיבדתי את הטראומה שעמדה מאחורי כל זה, הרגשות של קבלה עצמי ושלוה פנימית נתגלו וגדלו. זה גם היה נכון לגבי מערבות היחסים שלי עם גברים. וכשזה קרה, המשיכה החד מינית שלי ירדה, צעד אחרי צעד, ורגשות הטרוסקסואליות התחילו לעלות אצלי. היום אני נשוי מאז 1991, ויש לנו 3 ילדים. אני נמשך לאישתי ולנשים אחרות.

 

לפעמים כשאני בלחץ וצריך לעמוד מול הרבה אתגרים, אני חש שאני מאבד את השלווה הפנימית שלי ואת הזהות שלי. ואז לפעמים אני נמשך לגברים חזקים, כשאני אומר לעצמי שהם מסתדרים בחיים בקלות. אבל משיכה זו היא לא חזקה עכשיו בחיי, ואני לא צריך לחפש קשר מיני עם גבר.

משיכה חד-מינית היום

השתמשתי בטיפול בטראומה ובעבודה גופנית-נפשית כדי לצאת מהאשמה ומהטראומה שעמדו מאחורי השנאה העצמית שלי. גם השתמשתי בגשטאלט וב-TA (Transactional Analysis). אבל טיפול בטראומה וטיפול גוף-נפש עזרו הכי הרבה.

מה הוביל
לשינוי?

יועץ וטיפול

 

הכי מועיל?

כל מה שעשיתי בדרך להבין את עצמי יותר טוב עזר. שום דבר לא הזיק לי.

 

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

יש הרבה מאד תועלת. מיקוד הטיפול אף פעם לא היה המשיכה לגברים. המטפל שלי התמקד בלחץ שהרגשתי עם גברים, בדיכאון שלי, ובשנאה העצמית שלי. היום אני יותר בטוח במערכות היחסים שלי עם גברים ונשים. יש לי יותר הערכה עצמית. אני מרגיש יותר גברי. אני מרגיש חופשי בחברת גברים אחרים. אני לא מרגיש אשמה או פחד מגברים אחרים. יש לי יותר גבולות לעצמי, וכן אני יכול לשים גבולות בריאים במערכות היחסים שלי.

יתרונות נוספים