לארי

 

בן 57, גר באריזונה, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

משיכתי החד מינית הטרידה אותי, הרגשתי קנאה לגברים אחרים והייתי עם הערכה עצמית נמוכה. הרגשתי שאף פעם לא באמת הייתי מחובר לעולם הגברים. זה השתנה לחלוטין עכשיו. אף פעם לא הזדהיתי כהומוסקסואל, לא קיימתי יחסים עם גבר, וזה, במקרה שלי, היה מצב הגנתי.

משיכה חד-מינית "אז"

תמיד שמתי את המשיכות החד-מיניות שלי בצד. משיכות אלה אף פעם לא הרגישו לי כ"אני". בעקבות מערכת יחסים עם אישה שהסתיימה בצורה לא טובה לפני כמה שנים, הרגשתי שהמשיכות החד-מיניות שלי התחזקו, והבנתי שעלי להחליט אם זה באמת "אני" או אם יש איזו שהיא תשובה אחרת.

מוטיבציה

היום המשיכות החד-מיניות אצלי הן נדירות והרבה פחות משכנעות מבעבר. כשאני חווה אותן, הן חולפות הרבה יותר מהר מבעבר. אני כן חווה משיכה למין השני אם כי יש למשיכה זו הרגשה אחרת, יותר הוליסטית. אני בהחלט מתפקד מינית (ונהנה מזה המון!) עם אישתי החדשה. התחתנו לפני כשנתיים, ויש לנו מערכת יחסים נפלאה, ומשיכה מינית היא חלק מהשלמות בזוגיות שלנו.

עשיתי הרבה עבודה אישית – קריאת ספרים וכו', וסוף סוף גיליתי את הסדנה "הגבר שבי" של PCC. סוף השבוע הזה ממש שינה את החיים שלי, וחיזק את המסע שלי לכיוון זהות חזקה יותר כגבר. זה איפשר אצלי למשיכות למין השני לגדול ולמשיכות החד-מיניות להצטמצם. אחר כך, המשכתי לעבוד על עצמי דרך טיפול טלפוני עם בנאדם שלמד איך לעזור לגברים כמוני. גם השתתפתי בעוד סדנאות יותר מתקדמות של PCC, והייתי מעורב בMankind Project, גמרתי את הNWTA והמשכתי בקבוצת גברים שבועית שלהם. דרך כל זה, חוויתי תזוזה עמוקה ואורגנית מהמשיכה החד-מינית, ולקחתי בעלות על הזהות שלי כגבר בצורה חזקה בהרבה. זה היה בשבילי מתנה אמיתית.

בלי ספק, סדנת "הגבר שבי", והאימון ההמשכי בטלפון, שניהם היו קריטיות וחשובות ביותר לתהליך שלי. ההתחברות המתמשכת שלי עם גברים חושבים בקבוצת גברים החזיקה אותי מקורקע ובכיוון טוב.

המאמצים שלי להגיע לבהירות לגבי הכיוון המיני שלי (והיתה עבודה אמיתית סביב זה!) היו רק חיוביים – מחזקי חיים, מחזקי מגדר, ומחזקי זהות. לא חוויתי שום תוצאות שליליות מזה. בניגוד למה שהיה קורה אם הייתי נשאר בכיוון הישן שלי.

התחושה שלי כגבר – גבר שהוא סולידי כמו גברים אחרים שאני מעריך אותם -  אלה שינויים ענקיים. הערכה העצמית שלי טיפסה לשחקים, והיחסים שלי עם גברים ועם נשים השתפרו במידה רבה. התחתנתי לפני יותר משנה לבחורה יפה וחכמה. אני בטוח שזה לא היה קורה בלי הנסיונות והמאמצים שלי לשינוי.

אילו לא הייתי מרגיש חופשי לעבוד בדרכים אלו ועם הארגונים שעזרו לי במסע שלי לשיחרור המשיכה החד-מינית, ייתכן מאד שהייתי מדוכא או אפילו אובדני.

משיכה חד-מינית היום
מה הוביל
לשינוי?
הכי מועיל?
פחות מועיל,
או אפילו מזיק?
יתרונות נוספים
הערה אחרונה