"חקים"

 

בן 24, גר באיחוד הנסיכויות, רווק, מוסלמי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

אחרי התיכון, כשגרתי בשבדיה, החלטתי שאני יוצא מן הארון בפני כולם, וכך עשיתי, ממש. יצאתי מהארון בשידור של הטלויזיה הלאומית, כי מפיק סרטי תעודה היה מעוניין בסיפור שלי. בימים ההם הייתי בקונפליקט קשה, כי בנוסף לסלידה שלי מהמשיכה החד מינית, ההורים שלי היו ועודם מוסלמים דתיים. בסופו של דבר הזדהתי כהומו, וכך נתתי דרור למה שהיה בהתחלה משיכה חד מינית  לא רצויה - ובמובן מסוים עדיין הייתה -  אבל הפסקתי להלחם בה. באוניברסיטה התחלתי להתעסק במין הומוסקסואלי. החיים שלי הפכו מגרועים ליותר גרועים. זה התחיל עם דכאון מינורי וחרדה לפני שיצאתי מהארון, הייתי בן 19 שחיי את החיים ה"גאיים" אבל סבלתי מהתקפי חרדה חמורים. איבדתי ענין בכל. הרגשתי שהקרבתי את עצמי בשביל איזו התמכרות.

 

החיים שלי התחילו לרדת במדרון חלקלק. הבריאות הנפשית שלי נפגעה. הייתי מדוכא, עם חרדות, ועם התקפות פניקה. איבדתי קשר עם המשפחה שלי. הייתי מלא קונפליקטים פנימיים וכתוצאהמכך הייתי מאד אומלל. ידעתי שאני חיי אורח חיים לא בריאים ושאני חייב להשתנות.

 

פעם חשבתי שמשיכה חד מינית היא הבעיה, אבל היום אני יודע שיש לי סוגיות לא פתורות מתחת, ושהמשיכה החד מינית היא רק סימפטום של סוגיות אלה. בזמנו, המשיכה הייתה משהו שגדול ומכביד עלי, ועכשיו אני זה ששולט עליה. היא עדיין קיימת, אבל במידה קטנה בהרבה. היום, המשיגה החד מינית שלי היא יותר כמו הברומטר של הבריאות הפסיכולוגית שלי. כשאני חווה משיכה חד מינית, זה בשבילי אור אדום הקורה לי לשים לב למקום בעייתי מסוים בחיים שלי שאני צריך לטפל בו. וכשאני מטפל במקום ההוא, המשיכה החד מינית יורדת. עוצמת המשיכה החד מינית שלי מראה לי כמה אני מרגיש גבר בכל רגע נתון. כשאני עושה את הבחירות הנכונות לאיזון ולבריאות הפסיכולוגית שלי, אני חיי חופשי ומשוחרר מהמשיכה החד מינית. במקום משיכה חד מינית, אני חווה הזדהות עם גברים אחרים, וכתוצאה מכך מרגיש משיכה מוגברת למין השני. כשאני לא עושה את המוטל עלי מבחינה נפשית, אני שם לב שוב שהמשיכה החד מינית מופיעה.

 

מכיוון שלא הייתה לי גישה למטפלים מומחים, הייתי צריך להסתפק בספרים שלהם. אני חייב את רוב ההתקדמות שלי (ביציאה ממשיכתי החד מינית) לביבליותרפיה, הווה אומר ספרים שכתובים ע"י פסיכולוגיים מסויימים. אני מיישם את העיצות שלהם וכתוצאה מכך חוויתי שינוי מדהים בכיוון חיובי. יש לי יותר בטחון בעצמי מפני שלמדתי על החולשות שלי, ואני עובד כדי לטפל בהן. כתוצאה אני יכול להזדהות עם גברים אחרים, ולהיות עם יותר בטחון בעצמי בשהותי עם המין השני.

 

זה מעולה כשאני יכול לדבר עם עוד גברים שהם באותו המצב ויכול להחליף איתם עצות.  

 

שום דבר לא הזיק.

משיכה חד-מינית "אז"
מוטיבציה
משיכה חד-מינית היום
מה הוביל
לשינוי?
הכי מועיל?
פחות מועיל,
או אפילו מזיק?

שום דבר לא היה קשר ישירות למשיכות מיניות. המיקוד שלי הוא בעיקר על איך להתגבר על תחושת הנכות שלי מול גברים וחוסר ההזדהות שלי עם גברים אחרים, שמופיע בעולם כמשיכה חד מינית. בטחון העצמי שלי וההזדהות שלי עם גברים אחרים, הבריאות הפיזית שלי, הבריאות הנפשית שלי, האמפתיה שלי ואיכות היחסים הבין-אישיים שלי – כולם השתפרו לאין הכר.  


 

יתרונות נוספים