דניס

לפני הריפוי שלי, המצב שלי עם משיכה חד מינית היה סיפור של התמכרות וחוסר שליטה. הייתי מכור אובססיבית לפורנוגרפיה של גברים ולעוננות. לפני הנישואין, גם נאבקתי עם מין אנונימי בחנויות סקס.

 

משיכה חד-מינית "אז"

 

בן 54, גר בטקסס, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

 

 

 

כנוצרי, אני מאמין בתנ"ך ומאמין שהתנהגות הומוסקסואלית היא לא נכונה. היא עומדת בניגוד מוחלט עם האמונות והערכים שלי כגבר נוצרי. אני נשוי לאשתי זה 25 שנה ויש לנו 3 ילדים מקסימים ביחד. אף פעם לא הזדהיתי כהומו, ואף פעם לא אעשה זאת. המשיכה החד מינית שלי לא היתה רצויה בשבילי, ואני עשיתי את הכל כדי לשנות אותה.

 

מוטיבציה

המשיכה החד מינית שלי מפריעה לי כיום אבל היא לא תופסת מקום מרכזי בחיי. אני כבר לא מתאבק עם פורנוגרפיה או עם עוננות, ופיתחתי מערכות יחסים טובים ובריאים (לא-מיניים) עם גברים בכלל. אני חווה ומתמודד עם משיכה תוך מגדרית כשאני מרגיש רעב, כעס, בדידות, עייפות, או לא מחובר. ברם, ברגע שאני מטפל בסיבה האמיתית, המשיכה החד מינית דועכת.

 

משיכה חד-מינית היום
  1. קבוצות של ריפוי והתחייבות הדדית

  2. "Celebrate Recovery" ותכנית 12 הצעדים שלהם

  3. טיפול לריפוי המשיכה החד מינית

  4. סדנה חווייתית "הגבר שבי"

  5. ביבליותרפיה: קריאה של הרבה ספרים על הנושא
     

מס' 1-4 (למעלה) היו קריטיים בהפחתת ההתנהגות עם המשיכה החד מינית שלי. טיפול בריפוי המשיכה החד מינית עזר לי המון בהפחתת המשיכות שלי לגברים.

 

מה הוביל
לשינוי?

קבוצות תמיכה וקבוצות של 12 הצעדים עזרו לי הכי הרבה, הקבוצות היו מורכבת מגברים שלא התמודדו עם משיכות חד מיניות. סדנת "הגבר שבי" עזרה לי לגדול לגבריות שלי וכתוצאה מכך הקשר שלי עם אשתי השתפר לאין ערוך, כולל היחסים המיניים בינינו. הטיפול האישי עזר לי המון בהפחתת המשיכה החד מינית שלא היתה רצויה אצלי. החיבור שלי עם השם גם היה קריטי.

 

הכי מועיל?

שום דבר. כל דבר שעשיתי עזר לי. אני לא יכול לחשוב על שום תוצאה שלילית מכל העבודה שלי להפחתת המשיכות החד מיניות שלי.


 

כן. המודעות העצמית שלי מאד גדלה, וכמו כן גדלה הזהות שלי כגבר וכאיש נוצרי.


 

שינוי לוקח זמן והוא תהליך מתמשך. השינוי שחוויתי הוא אמיתי, והוא תוצאה של הרבה גורמים.


 

פחות מועיל,
או אפילו מזיק?
יתרונות נוספים
הערה אחרונה