סי די

כל אחד בקהילה הגאה אמר לי שאין לי ברירה - שנולדתי ככה, ושהאופציות היחידות הן או לקבל על עצמי את תרבות ההומוסקסואלית ואת האמונות שהיא דוגלת בהן, או להיכנס לתרגיל מזיק ואבדני של הכחשה עצמית.

 

משיכה חד-מינית "אז"

 

בן 41, חי במסצ'וסטס, ארה"ב, נשוי לאישה, קתולי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

 

 

 

הגעתי למקום בחיי שבו התרבות ה"גיי", תנועת ה"גיי" וזהות הומוסקסואלית כבר לא התאימו לי. כבר לא האמנתי בדברים שמאמינים בהם בעולם הגאה. בנוסף, די נשרפתי מהמיניות של הומאויים, והיא כבר לא הדליקה אותי כמו פעם.

 

בסופו של דבר, החלטתי לקבל החלטה בעצמי, ולהתעלם מטקטיקות ההפחדה שקיבלתי מהחברים ההומוסקסואלים שלי ומהתנועה הגאה בכלל. אני "ערקתי" מהתרבות הגאה כי כבר לא האמנתי בה. גיליתי שאני מסוגל להרגיש רגשות שונים, ולחוות יחסים וחוויות שהחברים הפרו-גאים שלי ראו כבלתי אפשריים. גם למדתי שאני לא הבנאדם היחיד שחווה שינוי כזה ושאני בסך הכל בסדר. הייתי מאד רוצה שאנשי התעמולה ההומוסקואלית יפסיקו את המאבק מלא המרירות שלהם לחסל כל אחד שמתנגד לרעיונותיהם שכל הומו הוא קרבן ושאי אפשר לשנות כלום בנטיות המיניות. אני מקווה שיותר אנשים ישתתפו ב-PCC ויחוו חוויות דומות לשלי.

 

טיפול, אימון (coaching), תנועות דתיות העוסקות במשיכה חד-מינית, PCC, קבוצות 12 הצעדים, סדנאות של צמיחה אישית.

 

בלי PCC וטיפול לריפוי הנטיה, אני לא יודע אם היה לי הכוח להמשיך בתרבות הגאה והאמונות האנטי-העצמה שהיא מציגה. אחרי שבע שנים, אני כל כך שמח שנתתי אמון בתהליך, כל כך שמח שזה עבד.

 

טיפול פרו-הומוסקסואלי היה מאד מזיק ואנטי-העצמה אישית. כל התהליך של טיפול פרו-גאה (כפי שחוויתי אותו בקבוצות טיפול וקבוצות בכניסיות) היה מכוון לצמצם את כל האני שלי לזהות מינית קטנה ונוחה, ולתרץ את כל הקשיים שלי בחיים וכל הבעיות הלא-פתורות שלי כהשלכה של סרוב החברה לקבל את הזהות הזאת ("הומופוביה").

 

אם צריך להוציא משהו מחוץ לחוק, הוא טיפול פרו-גאה, בגלל הנזק שהוא עושה לאנשים. אני מכיר אנשים ששקלו התאבדות בעקבות קבוצות פרו-גאות, תנועות ומטפלים ששכנעו אותם שאין להם שום כוח לטפל בנטייה המינית שלהם, ושהם לא יוכלו לקבל שום החלטה בקשר לאיך שהם מרגישים, חיים, ויוצרים יחסים, ושעצם המחשבה שיש אפשרות לשינוי שגויה במהותה. מצאתי שטיפול פרו-גאה היה מלא הונאה ומטעה כי הוא הבטיח הגשמה עצמית, שלמות ושלווה שפשוט לא הגיעו.


 

מוטיבציה
משיכה חד-מינית היום
מה הוביל
לשינוי?
הכי מועיל?
פחות מועיל,
או אפילו מזיק?