בנג'מין

משיכה חד מינית "אז"

 

בתקופה הכי קשה, הסתכלתי בפורנוגרפיה כמעט כל יום ושתיתי הרבה כדי להקל על תחושת הקונפליקט וחוסר האונים שהרגשתי. מצאתי את עצמי מקיים יחסים מיניים שלא הרגשתי טוב בהם, שהיו נטולי קשר רגשי בריא, ושהשאירו אותי במצב של ריקנות והשפלה אחר כך. אבל הייתי כה צמא לקשר עם גברים שהמשכתי בכל זאת. הייתי רואה מישהו והוא היה הופך לאובססיה אצלי. הרגשתי צורך נואש לקשר. רציתי שהוא יידע אותי, שהוא יהיה קרוב אלי ושהוא יאהב אותי.

 

מוטיבציה

 

בהתחלה, זה היה אמונה דתית, למרות שגם אף פעם לא הרגשתי שלאמץ זהות של הומו יהיה הביטוי אותנטי של מי שאני. ככל שעבדתי יותר על הרגשות והאמונות שמהווים תשתית למשיכה של לגברים, הרגשתי יותר ויותר שזהות כ-הומו לא מבטאת את מי שאני באמת. האמונה הדתית עדיין מכוונת אותי, אם כי בתחום של מיניות וזהות, אני מכוון יותר על יד תחושה הולכת וגדלה של זהות מושרשת, שגורמת למשיכות הישנות להיעלם או להשתנות במהותן.

 

משיכה חד-מינית היום

 

המשיכות שלי לגברים הן הרבה פחות מפעם. הן קורות לעיתים רחוקות יותר והן פחות חזקות. אני עדיין נמשך לגברים, אבל הרצון הוא להיות חברים, להכיר אחד את השני, להפוך, איך שהוא, לבנאדם דומה יותר למה שאני רואה בו. אני הרבה פחות מרגיש את ההרגשה של הנזקק, הדביק, הנואש. אני מוצא שהחברויות שלי עם גברים מביאות לי תחושה של אחווה, שמחה ושלווה. קשר מיני או מחשבות על זוגיות עם גברים נעלמים באור של שמחה שאני חש עם האחים שלי.

 

אני מוצא את עצמי ניגש לנשים כגבר חזק, אסרטיבי ומקורקע. כמה מהחברות הישנות שלי לא מסתדרות עם זה, כי הן רגילות ל'אני הישן', דמות שנראית לי עכשיו כילד חלש מאד ודביק שהיה מתלווה לנשים כי זה הרגיש לו נוח. היום אני חש את הכוח שלי כגבר ויש לי יותר ביטחון בעצמי. אני מכבד נשים מבלי להקריב חלק מעצמי. זאת הרגשה טובה. והיום נשים הן הרבה יותר מושכות אותי. אני לא מתכוון לקיים יחסים מיניים עם אישה עד שאתחתן. אבל זה משהו שאני יותר ויותר מעוניין בו.

 

מה הוביל לשינוי

 

עשיתי את רוב העבודה שלי בסדנאות כמו "הגבר שבי" וAdventure in Manhood שהן מכוונות לסוגיות של משיכה מינית לגברים, וגם הסדנאות Living From the Heart  וNWTA שמאפשרות לגברים לעבוד על סוגיות מיניות והרגשות שמשפיעים על סוגיות אלה. גם עשיתי תכנית של 5 חודשים בשם Living Waters שהיא תכנית נוצרית רוחנית. המסע שלי מאד מושפע מדוברים בקבוצת גברים עם משיכות חד מיניות שאני משתתף בה, יחד עם קורסים און-ליין של מטפלים. המאמן החיים שלי (life coach) גם מתמחה במשיכות חד מיניות.

 

הכי מועיל?

 

"הגבר שבי" וקבוצות התמיכה הקשורות לזה עזרו לי הכי הרבה.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

 

החוויה שלי עם מטפל שאמר לי שנולדתי הומו הזיקה לי, לדעתי. הייתי הולך למטפל הזה במצב מאוזן וטוב, בלי להתכוון לעבוד על המשיכה לגברים. הוא כל הזמן ניווט את השיחה לנושא של המשיכה. הייתי נפרד ממנו מאד נסער, ועם הרגשה שהוא פשוט לא הקשיב לי. הוא פשוט מחק את החוויות שלי שלא הסתדרו עם הנרטיב שהוא דגל בו – שאנשים נולדים כהומוסקסואלים ושאין שום דבר שיכול לשנות משיכות מיניות. וזה אחרי שכבר חוויתי שינויים מסוימים במשיכה שלי. הוא לימד אותי כמה מטפל יכול להזיק למטופל כשהוא דוחף בכוח את האג'נדה שלו עליו. זה היה כמו למחוק את המשמעות שלי כבנאדם.

 

יתרונות נוספים

 

יש לי הרבה יותר ביטחון עצמי. אני אוהב את עצמי כיום הרבה יותר. אני יותר במגע עם הרגשות שלי. יש לי מערכות יחסים שהן הרבה יותר עמוקות וממלאות. יש לי תחושה יותר טובה של מה אני רוצה בחיים ואני יכול לפעול באסרטיביות כדי להשיג את זה. יש לי הרבה יותר כלים היום כדי להתמודד עם העליות והירידות בחיים, כי אני הרבה יותר מודע למה שבאמת קורה לי בפנים. אני יכול לזהות את הצרכים שלי ולבחור באמצעים להשיג אותם שהם מותאמים לאמונה שלי.