צ'רלס

 

בן 40, גר באוהיו, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

משיכה חד-מינית "אז"

 

לפני שהתחלתי את המסע שלי, חוויתי רגשות אינטנסיביים של משיכה חד-מינית. חייתי חיים כפולים, נוצרי שהיה פעיל עם גברים בסתר. לא היתה לי כמעט שום משיכה למין השני, הייתי בקונפליקט אדיר והרגשתי אומלל. רציתי קשר אינטימי עם גברים, אבל גם רציתי להתחתן עם אישה. נהייתי נואש מכדי לעשות שינוי כשהתחלתי להיפגש עם גברים בסתר אחרי 4 שנים של נישואין.

 

מוטיבציה

 

למרות שבמשיכה החד-מינית עצמה אף פעם לא היתה לי בחירה, תמיד הרגשתי שהיא בניגוד לבנאדם שאני באמת. אני איש נוצרי המאמין שהומוסקסואליות היא לא דרך שאל-והים רוצה בה לאנושות. היום אני בעל ואבא ל 4, ואם הייתי מאמין בשקר שהומוסקסואליות היא האופציה היחידה עבורי או שנולדתי ככה, לא הייתי מחפש נישואין ואבאהיות, שהם החוויות הכי נפלאות שיש לי בחיים. מאז הנישואין, אני עדיין מתמודד עם משיכה חד-מינית לא רצויה, אבל הרצון להישאר בעל ואבא הוא מוטיב חזק בשבילי כדי להמשיך את המסע שלי ממשיכה חד-מינית.

 

משיכה חד-מינית היום

 

אני לא פעיל מינית עם גברים בכלל. אני מאד נמשך לאישתי וחושק בה מינית. אני עדיין חווה משיכה חד-מינית, אבל האינטנסיביות שלה הרבה פחות מהעבר, אני יכול לשים את המשיכות האלה בפרספקטיבה ביתר קלות, בכך שאני יודע שהצורך שלי הוא קשר בריא ולא מיני עם גברים – וכשהצורך הזה לא מסופק, הוא מופיע כמשיכה חד-מינית או כקנאה לגברים.

 

כשהשתתפתי בסדנאות חוויתיות כמו "הגבר שבי" וגם בימים ושבועות של קבוצות לאחר מכן, אני חוויתי באופן זמני חיסול טוטלי של משיכה חד-מינית. ולמרות שרגשות, משיכות וחשק חזרו אחר כך, הכוח שלהם הרבה פחות חזק, ואז אני שם לב שאני לא הייתי פעיל במסע שלי, ואני צריך לעשות כיול מחדש.

 

מה הוביל לשינוי?

 

הייתי בטיפול והמטפל שלי השתמש בכמה גישות, כולל טיפול רפרטיבי. גם השתתפתי ב2 סדנאות חוויתיות, "הגבר שבי" ו Edge Adventure, ושירתתי בצוות של סדנאות אלה. גם השתתפתי בקבוצות תמיכה כמו Exodus International, Homosexuals Anonymous, וCelebrate Recovery.

 

הכי מועיל?

 

הדבר שעזר הכי הרבה הוא ללא ספק הסדנאות החוויתיות, כמו "הגבר שבי" וJourney into Manhood. וגם המטפל המקצועי שלי שתמך ברצון שלי לשינוי ושידר תקווה לאורך כל הדרך.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

 

פחות אפקטיבי עבורי היו קבוצות תמיכה של 12 הצעדים. צורה זו של תמיכה פשוט לא מהדהדת אצלי כמו סדנאות חווייתיות ועבודה פסיכודינמית.

 

יתרונות נוספים

 

למדתי להיות אסרטיבי ולא לאפשר לאנשים לנצל אותי. השתפרתי כבעל וכאבא, הביטחון העצמי שלי גדל בצורה שלא תאומן. למדתי להתייחס לעצמי כגבר בן גברים, במקום לראות את עצמי כ"פחות מ" או לא ראוי לקבל אהבה והעצמה של גבריות. אני מרגיש כמו גבר, ובפעם הראשונה בחיי, אני באמת אסיר תודה על כך שאני גבר.