אודות הארגון

Brothers on a Road Less Traveled ("אחים לשביל/למסע שדרכו בה פחות"), עם השם המקוצר Brothers Road ("שביל אחים" או "אחים למסע") היא עמותה ללא מטרת רווח, לא מקושרת לדת כלשהי, אשר עוזרת לגברים עם משיכה לבני מינם שמבקשים אלטרנטיבה לחיים הומוסקסואליים פעילים. 

 

חלק מבוגרי הסדנה "מסע של גבר" החיים בישראל מנחים "קבוצות צמיחה" מקומיות, ומהווים את מרבית הצוות בסדנה "מסע של גבר" בישראל.

לא רוצה להיות "הומו"

אנחנו קהילה של גברים מרקע חד-מיני או דו-מיני אשר, מסיבות עמוקות האישיות ביותר, לרוב לא מקבלים או מזדהים עם התיוג "הומו", ומעדיפים במקום זאת לעבוד כדי להמעיט או לבטל את נטייתנו להתייחס לגברים אחרים בצורה מינית. זה לא אומר שאנחנו מדחיקים את רגשותנו או את "האני האמיתי" שלנו. דווקא להיפך.

 

בעצם, אנחנו במסע לגלות ולתת מענה לסוגיות הסביבתיות והבין-אישיות שעלולות היו להוביל אותנו להרגיש משיכות לבני מיננו לא רצויות ולא הרמוניות מלכתחילה. (נכון: רובנו לא מקבלים את התיאוריות הטוענות כי ההומוסקסואל נולד כך, ואפילו אם יש אמת בתיאוריות, הביולוגיה אינה גזירה משמיים.)

 

מתוך אומץ אנחנו עושים עבודה פנימית משמעותית והולכים במסע רוחנית ורגשית במסגרת קהילה תומכת של אחים בעלי דעה דומה.

 

כתוצאה מכך:

 

  • רבים מאיתנו גילו שרמת ועוצמת המשיכות החד-מיניות שלנו התמעטו לאורך זמן, לפעמים משמעותית.

  • ראינו הגברה בתחושת השייכות והאחווה שלנו לגברים מכל רקע בעולם.

  • ההערכה העצמית שלנו השתפרה, ותחושות של בושה התמעטו או נעלמו.

  • רבים מבינינו שפעם התמודדו עם התנהגויות הנוטות להרס עצמי, או מחוץ לשליטה, הקטינו או בכלל מחקו את ההתנהגויות האלה מחייהם.

  • רבים מאיתנו גילו אהבה ותחושת מחויבות מחודשת כלפי נשותינו, משפחותינו והא-להים. רבים גילו משיכות רומנטיות ומיניות חדשות או מוגברות, כלפי המין השני.

  • אבל יותר חשוב מכל, אנחנו מגלים שלווה - שלווה כזאת שמיישרת קו בין הזהות, הרגשות וההתנהגויות שלנו, לבין הערכים, האמונות העמוקות, והיעדים שלנו בחיים.
     

כן, אנחנו מהווים אלנטרנטיבה משמעותית לזהויות המברכות על אורח חיים הומוסקסואלי. זאת הבחירה שלנו. זכותנו לבקש את האושר כפי רצוננו, במיוחד כאשר מדובר בדבר כל כך אישי כמו המיניות, האמונה, הרגשות ומערכות היחסים שלנו. אנחנו מכבדים את זכותם של אחרים לבקש שלווה בדרכים אחרות. אנחנו מאמינים בדיאלוג ובכבוד הדדי, אפילו - ובמיוחד - כאשר דעותינו לא עולות בקנה אחד.