ג'רי

 

בן 43, גר במרילנד, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

משיכה חד מינית "אז"

 

היו זמנים שבהם המשיכה שלי לגברים הטריפה אותי. בו בזמן שגם הרגשתי משיכה לאישתי, היה בי קונפליקט פנימי אינטנסיבי ולא ידעתי מה לעשות. התחלתי ללכת למקומות מפגש עם הומואים, כמו ברים ושרותי דייטינג אונליין. שקלתי לעזוב את אישתי כי הרגשתי שאני בטח הומו וזהו. עדיין אהבתי את אישתי ועדיין הרגשתי משיכה לנשים, אבל בערה בי משיכה לגברים שלא ידעה מנוח, והייתי אומלל. אפילו שקלתי התאבדות בנקודה מסוימת בחיי. אני רציתי רק שהרגשות ההומוסקסואליים שלי ייעלמו, אבל עם הזמן הם רק התחזקו.

 

מוטיבציה

 

התעודדתי בזה שגברים אחרים שדיברתי איתם וששמעתי עליהם כן הצליחו להפחית או להעלים את המשיכות ההומוסקסואליות שלהם. שמתי לב שהחברה נותנת 2 אופציות לאנשים כמוני: או שאתה הומו גאה, או שאתה הומו בארון, שבסתר מחכה לצאת. היה לי מאד לא נוח עם הקונפליקט שבתוכי, וגם עם האופציות שהחברה הציבה. חשבתי לעצמי, "אם אחרים הצליחו להפחית או להעלים את המשיכה שלהם לגברים, אז זה משהו שאני רוצה לבדוק לעצמי".

 

משיכה חד-מינית היום

 

המשיכה המינית שלי לגברים התמעטה מאוד. יש ימים שהיא כמעט ולא קיימת. שמתי לב שכשהמשיכה שלי לגברים יורדת, המשיכה ההטרוסקסואלית שלי עולה. אין לי דחפים ללכת לברים או לקיים יחסים עם גברים, ואני לא רוצה לעזוב את אישתי. גם, אנחנו נהנים מחיי מין בריאים ונורמליים.

 

מה הוביל לשינוי

 

הסדנא JiM ("הגבר שבי") היה צעד מכריע בהפחתת המשיכה שלי לגברים. PCC נתן לי את הכלים שהיו נחוצים לי כדי להפחית משמעותית, ולפעמים לחלוטין, את המשיכה החד מינית שלי. אני עובד עם מטפל כדי לעזור לי לרפא את הפצעים העמוקים שהובילו אותי למשיכה לגברים, ואני גם משתתף בקבוצה של 12 הצעדים למכורים למין.

 

הכי מועיל?

 

ההבנה מה עומד מאחורי המשיכה לגברים. הגעתי לתובנה שהמשיכה הזאת היא משיכה רגשית עמוקה. וכשאני מוצא פורקן לצרכים הרגשיים העמוקים שלי דרך קשר בריא עם גברים אחרים, המשיכה החד מינית שלי יורדת אוטומטית. סדנת "הגבר שבי" של PCC עזרה לי ללמוד כל כך הרבה על עצמי, ולימדה אותי מה עלי לעשות על מנת להגיע לריפוי.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

 

שום דבר. כל מה שלמדתי מPCC, מהמטפל שלי, וכו' היה לא יסולא בפז.

 

יתרונות נוספים

 

כן. הערכה העצמית שלי מאד התחזקה. אני מרגיש יותר גברי ואני יודע איך ליצור יחסים בריאים עם גברים.

 

הערה אחרונה

 

אני יכול להגיד בכנות שסדנת "הגבר שבי" עזרה לי להציל את הנשואין שלי ואפילו את החיים שלי. היא שמה אותי על הדרך לריפוי. כל החוויה שלי היתה חיובית. אני כבר לא מרגיש ייאוש כמו בעבר. אני כבר לא חושב על התאבדות כאופציה. אני יודע שלא הייתי מאושר אם הייתי חי כהומו. ולמרות שהמסע של ריפוי לא היה קל, הוא היה ההחלטה הטובה ביותר עבורי. אני יותר מאושר, יש לי יותר ביטחון בעצמי, ואני נהנה מהחיים עכשיו יותר מאי-פעם.