שטפן

משיכה חד מינית "אז"

 

בין גיל 14 ל-35 הייתי מכור לפורנוגפיה, יחסי מין עם הרבה גברים, ואוננות. הייתי כולי מרוכז בגופו האידאלי של הגבר האחר. זה שהורשיתי להיות קרוב אליו פירושו היה שאני אעשה כל דבר שהוא ירצה. חייתי ככה בסתר, וסיפרתי על עצמי רק לחברים קרובים. הייתי אומלל עם כל זה: המיניות שלי, האשמה שלי סביב הגוף שלי, והגבריות שלי, הרצון הקומפולסיבי שלי לגוף של הגבר האחר.

 

מוטיבציה

 

הבנתי שהמשיכות ההומוסקסואליות שלי היו בעצם בריחה משנאה עצמית ואשמה, מחברות אמיתית עם גברים אחרים והרגשות שלהם, ומנשים. הבנתי שאני השתמשתי בסקס רק כדי להוריד מתח ולא בגלל אהבה אמיתית ויחסים כנים. רציתי לחיות כמו הבנאדם שאל-והים יצר אותי להיות, אדם שחי בשלום עם הרצונות שלו, בשלום עם גברים אחרים, ובשלום עם נשים אחרות.

 

משיכה חד-מינית היום

 

היום אני מתאהב בנשים ומתאווה להן! לפעמים אני עדיין עושה אדיאליזציה של גברים אחרים, אבל אני מבין את האני הפצוע שלי וכבר לא צריך לפצות את עצמי עם מיניות. אני מקיים יחסי מין עם נשים וחש יותר בטוח בחברתן היום.

 

מה הוביל לשינוי

 

יעוץ, פסיכותרפיה, וסדנאות חוויתיות כמו "הגבר שבי" ואחרות המכוונות לזהות הגברית שלי. למדתי להבין את הרגשות שלי, למדתי להיות אותנטי ביחסים עם גברים ונשים. עיבדתי חוויות טראומתיות שהציקו לי. למדתי לקבל את הגוף שלי ואת הגבריות שלי. למדתי לקבל אחרים, לאהוב אחרים, ולהתגבר על פחד.

 

הכי מועיל?

הייתי זקוק לכל התמיכה – קבוצות, מטפל, יועץ, סדנאות.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

שום דבר.

 

יתרונות נוספים

 

ערך עצמי, מערכות יחסים אותנטיות, רגשות, תחושה פנימית של גבריות.