קווין

 

בן 29, גר באיידהו, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

 

 

משיכה חד-מינית "אז"

 

לפני שחיפשתי עזרה, הייתי בקונפליקט נוראי. הכחשתי ודיכאתי את המיניות שלי עד כדי כל שלא הודאתי בזה עד אחרי הנישואין שלי. אחרי שסיפרתי לאישתי, התחלתי לחפש קשרים רומנטיים ומיניים עם גברים אחרים מבלי שהיא ידעה. התחלתי להזדהות כהומוסקסואל וחיי המין שלי ושל אשתי בעצם הסתיימו. הקונפליקט הפנימי היה כה חריף שהייתי אובדני לעיתים קרובות – ואפילו ניסיתי פעם אחת. לא רציתי לסיים את הנישואין. אהבתי את אישתי ורציתי לגדל ילדים ביחד. אבל ידעתי שלא יכולתי להתמודד עם הלחץ של לחיות חיים כפולים, ושמערכת היחסים שלנו לא תשרוד סידור של "נשואין פתוחיים."

 

מוטיבציה

 

אני מחויב להמשך הנישואין שלנו ולחיות בשלום עם הערכים האישיים שלי. רציתי להוריד את המתח בין המשיכות החד-מיניות שלי ובין מטרות אלה. האמנתי שאם אעבוד לצמצם את האינטנסיביות של המשיכות החד-מיניות שלי, אהיה מסוגל לחיות את החיים שלי עם פחות לחץ ודיכאון.

 

משיכה חד-מינית היום

 

היום אני לא בתהליך עבודה לשינוי כבר 4 שנים. אני ממשיך להיות מסופק ולמצוא את עצמי בנישואין שלי. אני כבר לא מרגיש בושה או אשמה סביב המשיכות ההומוסקסואליות שלי. אני לא חווה קונפליקט בין המשיכות שלי ובין מערכת הערכים האישיים שלי. אני לא מרגיש שאני מודחק מינית או לא שלם מפני שאני לא מבטא את ההומוסקסואליות שלי. אני מאמין שאני במצב שהוא שווה לכל מי שנמצא במערכת יחסים עם בנאדם אחד וגם חווה משיכות לאנשים אחרים. למדתי שכשאני מספק את הצרכים שלי לאינטימיות גברית חיובית ולא מינית, האינטנסיביות של המשיכה החד-מינית שלי יורדת באופן משמעותי. הרבה יותר נוח לי היום במערכת היחסים שלי עם אישתי. והרצון שלי להשאר בנישואין שלנו עלה משמעותית. הצלחתי להגדיל את הסיפוק ואת ההגשמה העצמית שלי בנישואין שלי, כולל האינטימיות המינית שלנו.

 

מה הוביל לשינוי

 

בעיקר, כשלמדתי לדחות מסרים של אשמה ושל חוסר-יכולת. המטפל שלי עזר לי הרבה בזה, למרות שלא עבדנו במיוחד על הורדת ההומוסקסואליות. גם הלכתי לסדנה של PCC "הגבר שבי." מצאתי שזה כלי חזק כדי לצמצם את הבושה והבדידות שחשתי. הרעיון שמשיכות חד-מיניות נובעות מסתירה עם זהות-מגדרית ושייכות-מגדרית לא עשה את המשיכות האלה לפתולוגיות או לסטיגמה. במקום זה, זה הפך אותן לנורמליות וסיפק מסגרת להבין אותן בצורה שעזרה להגיע לרזולוציה של הקונפליקט הפנימי שלי.

 

הכי מועיל?

 

טיפול פרטני עם מטפל מדופלם מקצועי שהיה פתוח לבחירות שלי. הוא היה לא שיפוטי, והיה תומך בי בכל בחירה שהייתי עושה. שני בחשיבות היה הקשר והשייכות החיובית עם גברים אחרים במצבים דומים לשלי. זה קרה בעיקר דרך האירגון PCC.