ג'יימס

משיכה חד מינית "אז"

 

בתור טינייג'ר, הייתי מכור כבד לפורנוגרפיה, למפגשים עם גברים אונליין, צ'ט מיני, וכו'.  הייתי חוזר הביתה בהפסקות בתיכון כדי לצפות בפורנו ולהיכנס לחדרי צ'ט. אף פעם לא קיימתי יחסים מיניים עם גבר אחר, אבל בהחלט חייתי חיים כפולים. מאד פחדתי שאנשים יגלו את המשיכה שלי לגברים והייתי מאד בודד ואומלל בנקודה זו בחיי. חוץ מלחוות בחורות כחברות טובות, לא הרגשתי שום משיכה אליהן. אהבתי להיות בחברתן ולדבר איתן. הרגשתי מאד זר עם גברים אחרים שבחיים שלי ועם החברים שלי בתיכון. אף פעם לא הרגשתי כמו "אחד מהחברה", וניסיתי להתחבר עם גברים בצורה מינית דרך האינטרנט. הייתי מאד מכור, ושנאתי את החלק הזה בחיי. הרגשתי שאף אחד לא מבין אותי.

 

מוטיבציה

 

תמיד רציתי משפחה מסורתית וילדים משלי. אף על פי שנמשכתי לגברים, מה שבאמת רציתי זה אישה וילדים. אני גם מחזיק בעומק ליבי באמונות דתיות שלא מסתדרות עם אורח חיים הומוסקסואלי. לחיות חיים הומוסקסואלים מתנגד במה שאני רוצה ובמה שאני מאמין.

 

משיכה חד-מינית היום

 

המשיכה שלי לגברים התמעטה עם הזמן. לעומת העבר שהייתי מאד מכור לפורנוגרפיה, היום אני בקושי נכנס לזה. אני מרגיש הרבה יותר דומה לקהילת הגברים שבחיי. אני כבר לא נמשך לגברים כמו בעבר, כשהייתי מרגיש משיכה אינטנסיבית כלפיהם. המשיכה המינית שלי לגברים התמעטה עד לנקודה שמה שאני מחפש אצל גברים היום הוא קשר של חברות עמוקה. אני לא רוצה לגור עם גבר. אני לא מחפש "חבר" ועדיין לא קיימתי יחסים עם אף גבר.

 

בעבר, לא הרגשתי משיכה לנשים בכלליות. בתהליך ההכרות עם אישתי ומאז שהתאהבנו, יחד עם טיפול, אני יכול להגיד שאני מאד נמשך לאישתי, ויש לנו יחסים אינטימיים מאד מהנים, ממלאים, קלים, ושנמשכים לאורח זמן רב. אני חושק בה בצורה פיזית, מינית ורומנטית, משהו שלפני 10 שנים היה נראה לי בלתי אפשרי לחלוטין. יש לנו קשר מדהים. היא יודעת את כל סיפור שלי שכולל את ההתמודדות שלי עם המשיכות, ויש לנו חיים מיניים נהדרים. יותר ויותר אני מרגיש שנשים הן "אחר", ולכן אני רואה אותן בצורה אחרת. אני יכול להגיד שהמשיכה שלי לנשים גדלה מאד וממשיכה לגדול. ייעוץ וסדנאות חוויתיות עזרו לי מאד בזה.

 

מה הוביל לשינוי

 

  1. הלכתי לטיפול ממוקד לסוגיות המשיכה החד מינית שלי לפני הנישואין.

  2. שיתפתי את המשפחה שלי וכמה חברים קרובים במאבק שלי. וכן שיתפתי את אישתי בנושא לפני הנישואין.

  3. הפסקתי כמה חברויות שהיו לא בריאות בשבילי (קשר לא בריא או עם כוונות לא ראויות)

  4. התחברתי לקבוצות תמיכה והתחייבות הדדית בכל מכשיר שמחובר לאינטרנט.

  5. השתתפתי בשתי סדנאות חווייתיות העוסקות בריפוי רגשי בקשר למשיכה החד מינית שלי.סדנאות אלה עזרו לי לעבוד על הכאב שלי מהעבר, ולחוות את הרגשות שלי בצורה עמוקה ובטוחה. הן מאד עזרו לי להרגיש שלא הייתי לבד ושאני באמת "אחד מהחברה". חזרתי הביתה שונה, עם הרבה יותר שלוה ובטחון עצמי. המשיכות שלי לנשים גדלו הכי הרבה כתוצאה מהסדנאות האלה.

  6.  

הכי מועיל?

מאד עזר לי לדעת שיש עוד גברים עם משיכה מינית לגברים שלא רוצים לממש את זה. היה טוב להיות עם גברים אחרים שגם הם מתמודדים עם הסוגיה. הסדנאות החווייתיות באמת נתנו לי מרחב בטוח שבו יכולתי לעבוד על הכאב שלי עם גברים שמבינים אותי. קיבלתי הרבה חופש פנימי ובטחון עצמי דרך הסדנאות האלה והפסיכודרמה שהיה חלק מהן. אני אומר לאישתי שהחיים הם הכי הגיוניים ומובנים לי כשאני נמצא בסדנה.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

הדבר המזיק ביותר כשמישהו אומר לי שאני חייב לחיות אורח חיים של הומוסקסואל כי יש לי משיכה לגברים. אף פעם לא רציתי את זה בשבילי, אני לא מאמין שזה נכון עבורי, ואת מה שאני כן רוצה, אני חיי היום. אני נשוי לאישה מדהימה, ויש לי ילדים מקסימים. יש לי את הזכות לבחור את החיים שאני רוצה לחיות אותם - ואורח חיים של הומוסקסואל הם לא מה שאני רוצה ולא מה שנכון לי. זה מאוד מזיק ומכאיב כשאומרים לי שמה שאני חי הוא לא נכון או שאני לא נאמן לעצמי האמיתי שלי.

 

יתרונות נוספים

כן, חוויתי שינוי גדול בביטחון העצמי שלי וירידה גדולה בחרדה שלי – חרדה חברתית וחרדה סביב גברים אחרים. אני מרגיש הרבה יותר בנוח עם כל סוג של גבר וכמעט ואין לי חרדה סביב גברים אחרים, לאומת מצבי לפני כן כשאינטראקציות עם גברים היו מלאות חרדות. אני מרגיש גבר יותר ויותר שלם, אני מרגיש כמו אחד מהחברה. אני מרגיש בטחון עצמי בחברת נשים ומרגיש מאוד שונה מהן. הערך העצמי שלי עלה ללא ספק. היחס שלי לאישתי נהיה יותר בריא. אני מרגיש חוזק פנימי ומסוגלות פנימית. אני מרגיש שיש לי את הכוח לעשות את מה שאני צריך לעשות בעולם. אני בעל יותר טוב ואבא יותר טוב אודות לעבודה שלי על שינוי הנטיה המינית.

 

הערה אחרונה

הגעתי למצב של ייאוש לפני שהלכתי לטיפול כמבוגר צעיר. רציתי למות ושנאתי את עצמי ואת הכיוון של החיים שלי. המאמצים האלה לשינוי היו בשבילי חוט הצלה שנתן לי תקווה, משמעות, כיוון, ושעזר לי לחיות את החיים שרציתי. הילדים שלי לא היו כאן בלי המאמצים האלה. אני מלא הכרת הטוב לאנשים שמוכנים לעזור לאנשים כמוני לחיות את החיים שהם רוצים, חיים חופשיים שמלאים בביטחון עצמי.