ג'די

 

בן 29, גר בטקסס, ארה"ב, נשוי, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

 

 

משיכה חד-מינית "אז"

 

המשיכה החד-מינית שלי הגיעה לשיא בשנות העשרה שלי. חייתי חיים כפולים. אף אחד לא ידע שאני נמשך לגברים, כולל האיש שניצל אותי מינית. פחדתי לספר למישהו. פחדתי שילעגו לי, שהכנסייה שלי תדחה אותי, ושאבי יזרוק אותי מהבית. הייתי אומלל. המאבק שהתחולל בראשי כל יום היה בלתי נסבל. לא יכולתי לספר על זה אפילו לחברי הקרובים ביותר. ניסיתי לצאת עם בנות, אבל אף פעם לא יכולתי להיות אותנטי איתם. חשבתי שהן יפות, אבל מבחינה רגשית, לא הייתי שמה בכלל.

 

מוטיבציה

 

המוטיבציה הראשונית שלי הייתה להיות בעל יותר טוב לאישתי החדשה. אבל אז הגעתי לתובנה שהמוטיבציה האמיתית שלי היא  שמגיע לי להיות מאושר, פחות עם נטל כבד, ולקבל יותר אהבה ואכפתיות. מגיע לי לא להיות כבול למה שעשו לי כשהייתי צעיר. כיום יש לי גם מוטיבציה כדי להיות אבא בעתיד. אני רוצה לבנות דרך חדשה וסביבה שונה עבור הילדים שלי לעתיד.

 

משיכה חד-מינית היום

 

היום המשיכה החד-מינית שלי היא כלום בהשוואה למה שהיא הייתה כשהייתי מתבגר. אני מעריך את היופי של אישתי ושל נשים אחרות ומכבד את היופי שלהן. יכול להיות שאני נמשך לגבר, אבל אני מוריד את המחשבה ברגע שהיא מופיעה. אני יודע שכל מה שאני מחפש שמה הוא שטחי. אין לו עומק. לעומת זאת, עם אישתי, זאת אהבה אמיתית. למרות שיש לי משיכה לגברים באופן פיזי, אני כבר לא מפנטז על מה היה יכול להיות. אני לא מרגיש שההליכה שלי לקראת חיים הטרוסקסואליים היא לא נכונה או קיצונית. נוח לי עם עצמי ויש לי הרבה יותר חוזק היום. אני כבר לא רוצה לחיות חיים כפולים. החיים שלי הם אישתי, האמונה שלי והמסע שלי. לפניכן הייתי במצב מתמיד של הכחשה והסתרה.

 

מה הוביל לשינוי

 

הארגון "People Can Change" שינה לי את החיים. הוא זה שהתחיל את הדרך שלי לצאת ממשיכה חד-מינית. זה עזר לי להיות בעל, חבר, בן, אח ובן יותר טוב לאל-והים. אני יכול לראות את המציאות היום כפי שהיא, במקום להתחבאות בחיים כפולים. אני יכול לקבל את עצמי.

 

לקח לי זמן כדי למצוא את מה שהייתי צריך. זה לקח לי שנה למצוא את המטפל הנכון. זה עזר בהתחלה, אבל אז זה נעצר. כשמצאתי טיפול רפרטיבי דרך PCC, זאת הייתה תשובה לתפילה בת 17 שנה. גיליתי שאני לא לבד. סוף סוף שמעו אותי ומצאתי אנשים שרצו לעזור לי. הכל התחיל להסתדר לי בראש. התחלתי לרוץ ואני ממשיך לרוץ – בכיוון טוב.

 

הכי מועיל?

 

הארגון "People Can Change" וההשתתפות בסדנה שלהם "Journey into Manhood" ("הגבר שבי") ולא רק כמשתתף בסדנה אלא גם לחזור לסדנה כאיש צוות. סדנת Journey Beyond ופגישות מחזור וקבוצות. יש לי רשת שלימה של גברים שאני יכול לסמוך עליהם לעזרה.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

 

כשאמרו לי שזאת בחירה. כשאמרו לי שאף פעם לא אהיה מסוגל להשתנות ולמצוא דרך להתמודד עם זה, כאשר מטפל אחרי מטפל לא ידע שום דבר על איך לעזור למישהו עם משיכה חד-מינית לא רצויה.

 

יתרונות נוספים

 

הנישואין שלי, עבודה, המשפחה שלי, חברויות שלי, כולם השתפרו. היום אני עצמי בן אדם אחר. אני מאמין בעצמי. אני רואה תקווה.