בלייק

 

בן 59, גר בקליפורניה, ארה"ב, נשוי לאישה, נוצרי


מתוך הספר "אז ועכשיו" (כרגע רק באנגלית, יתורגם לעברית בקרוב).

משיכה חד מינית "אז"

 

הייתי מאד סגור עם הרבה דברים מודחקים, חייתי בחרדה מתמדת של 'רק שמישהו לא יגלה אותי'. הייתי מאונן כל הזמן. הייתי בודד ומבויש. לא נכנסתי לקהילת ההומואים כי זה התנגש באורח החיים שלי. ההשתתפות שלי בחיי כ"סטרייט" היתה בדיחה ושקר. האמנתי שאם אני אחיה "חיים של סטרייט" המשיכות ייעלמו. הם לא נעלמו. אשמה ובדידות היו חלק מאורח החיים שלי, וכל הזמן השתוקקתי למגע מיני עם גברים. שקלתי התאבדות לעיתים קרובות, וגם ניסיתי פעם אחת לממש זאת. כל כך רציתי שזה ייעלם כדי שאוכל לחיות את הדת שלי עם משפחה כמו שיש לכולם. זו היתה צורת חיים נוראית.

 

מוטיבציה

 

לא רציתי לחיות ככה. לפי דעתי, ביום שהחלטתי שלא לממש את המשיכה החד מינית שלי, החלטתי החלטה גורלית, אם להתחשב בגילי ובמספר ההומואים בגיל שלי שמתו מAIDS לפני השיפור בתרופות. רציתי להיות בעל ואבא, רציתי לחיות את חיי בצורה מותאמת עם הדעות הדתיות שלי. השתוקקתי למגע מיני גברי 24/7. התאפקתי כל היום, רק כדי לחלום עליו כל הלילה. שנאתי לחיות ככה. החיים שלי היו מלאים אשמה ושנאה עצמית, חייתי בחרדה שאנשים יגלו את מה שהרגשתי בפנים. רציתי פשוט שזה ייעלם ולא יחזור.

 

משיכה חד-מינית היום

 

עם הזמן, המשיכה החד מינית שלי כמעט נעלמה. ההשתוקקות המתמדת שלי נעלמה. החלומות נעלמו. אין לי כמעט שום משיכה לגברים.  אני כן חווה זכרונות של רגשות וחוויות מהעבר, אבל רוב הזמן אין לי חשק ליחסים מיניים עם גברים.

 

התפיסה שלי על גברים השתנתה לחלוטין, וגם זו של נשים. הנישואין שלי מדהימים, ואני נשוי לאישה נפלאה. הרבה גברים "סטרייטים" מכבדים אותי, ולא יוכלו לדמיין את מי שהייתי לפני 30 שנה. הייתי צופה בפורנו של גברים, והיום כבר לא. הייתי משתוקק ליחסים לא מתאימים עם גברים, והיום יש לי מערכות יחסים בריאות עם גברים ואני נמנה כאחד מהם. יש לי ולאישתי הנוכחית חיי מין מקסימים. הנישואין הראשוניים שלי היו אסון, בלי קשר למשיכה שלי לגברים. בגלל מה שחוויתי בJourney Beyond (סדנת המשך ל"גבר שבי") אני נמשך לנשים שאני רואה ברחוב או בישיבות בעבודה. אני מאד אוהב את הרגשות האלה, ואני נהנה מאד מההזדמנות להמשך להרבה נשים יפות. זאת תוצאה ישירה של הסדנה Journey Beyond.

 

מה הוביל לשינוי

 

לפני כ25 שנה, השתתפתי בקבוצה ה"ex-gay" (הומו לשעבר) הראשונה שלי. זו היתה התחלת המסע שלי. הלכתי למפגשים וקראתי כל דבר שיכולתי למצוא. זו היתה תקופה של למידה אינטנסיבית. באותו זמן, הייתי מטופל אצל מטפל מצויין שהתחיל לעזור לי לעבד את הטראומות שלי. גם היתה לי את התמיכה של הבישוף בכנסייה שלי, והוא נתן לי תמיכה מדהימה ועזרה לאורך התהליך. הוא היה צורי, תמיכתי, ומעוזי. למדתי איך אהבה אמיתית בין גברים צריכה להיות.

 

 1. המוטיבציה שלי וההתחייבות שלי לתהליך היו קריטיות.

 2. האמונה שלי באל-והים נתנה לי את הכוח להמשיך ברגעים שההתחייבות שלי נחלשה.

 3. מערכת תמיכה חזקה של גברים חזקים ובריאים שאוהבים אותי ומקבלים אותי איך שאני.

 4. ייעוץ וטיפול מצוינים שעזרו לי לעבד את הטראומות הרבות שהיו לי.

 5. סדנאות חווייתיות, חלק קשורות למשיכה מינית לגברים וחלק לא.

 6. להיות בצוות המדריכים של סדנאות העוסקות במשיכה מינית לגברים.

 7. קבוצות של 12 הצעדים

 8. קראתי הרבה ספרים טובים שעזרו לי הרבה.

 9. CBT (טיפול קוגניטיבי-התנהגותי) שעשיתי עם עצמי בעזרת ספר אחד, שעזר לי לשנות את המחשבות והגישות שלי.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

הכי מועיל?

 

הפעם הראשונה שהייתי בצוות המדריכים של "הגבר שבי" שמה קץ, למעשה, לרצון שלי ליחסים מיניים עם גברים. המשיכות שלי לנשים התחילו בJourney Beyond. העזרה שקיבלתי מבישוף אחד לפני 20 שנה עשתה הכי הרבה. זו היתה, בעיני, נס. אף פעם לא אוכל לשלם לו בחזרה על מה שהוא עשה בשבילי.

 

פחות מועיל, או אפילו מזיק?

 

לא היו לי שום חוויות שליליות בניסיונות שלי לשינוי. אבל אני בטוח שאם הייתי הולך לכיוון "פרו-הומו" כשעמדתי בפרשת הדרכים בחיי, קרוב לוודאי שהייתי מת מ-AIDS מזמן.

 

גם פחות עוזר: מטפלים שלא הייתי צריך "להיעזר" בהם. חלק בכלל לא כיבדו את המטרות הטיפוליות שלי, הווה אומר את המטרה שלי לירידה במשיכה המינית לגברים ועליה במשיכה לנשים.

 

יתרונות נוספים

 

הערכה העצמית שלי עלתה בצורה דרמטית, ותחושת הגבריות הפנימית כה גדלה עד למצב שבו גברים אחרים מרגישים את זה, ומתייחסים אלי בצורה שונה לחלוטין מבעבר. מוזר לציין, אבל סדנת "הגבר שבי" גרמה לזה שנגמלתי מהתמכרות ארוכת שנים לסוכר, וירדתי כ-8 קילו כתוצאה מהעבודה שעשיתי בעקבות הסדנה. יכולתי לקחת הרבה טראומות שעברתי, אחת אחת, להתבונן בהן, ולשים אותן בצד, כך שהן כבר לא שולטות על החיים שלי.

 

הגישה שלי כלפי גברים ונשים השתנתה לחלוטין. למדתי לאהוב גברים בשביל מה שהם באמת, ואין לי שום רצון לשכב איתם. הייתי מסתכל על נשים כמכשפות, הרוצות לגשת אלי בצורה מניפולטיבית ולשלוט בי. אני כבר לא רואה נשים ככה. סדנת Journey Beyond עזרה לי עם סוגיית הנשים יותר מכל דבר אחר. יש לי תחושה עמוקה של אהבה וחמלה כלפי אנשים אחרים, ואני מסתכל עליהם כבנים ובנות של אבינו שבשמים, ולא באור שלילי. כשאני מסתכל אחורה על כמה השתניתי ב30 השנים האחרונות, זה פשוט מדהים אותי. כמעט שום דבר בי לא דומה למה שהייתי לפני 30 שנה. אני אוהב את כל השינויים.